E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

Güncelleme tarihi: 14.01.2016

E-Devlet SSK 4A Hizmet Dökümü

Günümüzde artık internet üzerinden SSK hizmet dökümü alma işlemi çok daha kolay bir hale gelmiştir. Günümüz dünyasında teknolojinin büyük bir hız ile gelişimi sayesinde artık internete çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilme olanağına sahip olabilmemiz dolayısı ile artık SSK hizmet dökümü alma işlemi sadece birkaç dakika içerisinde dilediğimiz yerden dilediğimiz vakitte gerçekleştirilebilmekte olan bir işlem haline gelmiştir.

E-Devlet SSK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden E-Devlet SSK 4A hizmet dökümü alma işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesinden iki TL gibi cüzi bir ücret karşılığında alabilirsiniz.

Daha sonra yazının devamında size vermiş olduğumuz SSK  hizmet dökümü alma uygulamasına yönlendirildiğiniz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıkladığınız açılan sayfa içerisinde ilk olarak kimliğimi şimdi doğrula daha sonra E-Devlet şifresi ile giriş sekmesine tıklayarak E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sayede sistem sizi otomatik olarak 4A hizmet dökümü alma sayfasına yönlendirecektir.
E Devlet Kapısı SGK Hizmetleri

E devlet kapısı üzerinden SSK hizmet döküm dışında pek çok SGK hizmeti bulunmaktadır. Bu bakımdan SGK kurumları üzerinden yapacağınız pek çok işlemi e devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler aracılığı ile yaparak hem işlemlerinizi daha kısa süre içerisinde gerçekleştirebilir hem de kurumlara gitmekten kurtulabilirsiniz. Bu bakımdan gerek SGK gerekse de sigorta ile ilgili işlemlerde sizler de e devlet kapısı üzerinden sunulan e devlet SSK hizmet dökümü hizmetlerinden birisini seçmeniz yeterli olacaktır.

E Devlet SSK Sorgulama İşlemleri

E devlet kapısı üzerinden SSK sorgulaması yapmak için 4A menüsü altında yer alan hizmet dökümüne tıklaması gerekmektedir. İlgili bağlantıya tıklamanız ile birlikte, tüm sigorta bilgileriniz ekranda yayınlanacaktır. Yayınlanan bilgiler üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte hem SSK sorgulama yapabilir hem de sigortanızın detaylarına siz de ulaşabilirsiniz.

SSK sorgulama yapmak için eğer e devlet kapısı üyeliğiniz bulunmuyorsa ilk olarak üyelik işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri için PTT üzerinden şifre almanız gerekmektedir. Üyeliğin alınması ile birlikte tüm SGK hizmetlerine erişim sağlanması mümkün olacaktır. Üstelik sadece SGK hizmetleri değil, diğer e devlet hizmetleri de üyelik giriş yapıldıktan sonra kullanıma açılacaktır.Yorumlar

  1. Serkan çelik diyor ki:

    İnternette arastirdigim kadariyla benim istedigim olmucak gibi ben odenen sigorta primlerinin parasini almak istiyorum cok zor durumdayim yardimci olabilirmisiniz???

örgü