SSK Prim Sorgulama

Güncelleme tarihi: 30.12.2015
Esgm bağlantısı üzerinden şifresiz olarak yapılan SSK prim sorgulama işlemleri artık kapatılmıştır. SGK almış olduğu karar doğrultusunda şifresiz sorgulama imkanına son vermiştir. Sigortalılar SSK prim sorgulama ve SSK hizmet dökümü bilgilerine aşağıdaki linkte de verdiğimiz gibi e devlet üzerinden ulaşabilmektedirler.

SGK ve diğer devlet kurumlarının ulaşılabildiği tek adres turkiye.gov.tr adresidir. Sigortalılar e devlet şifresi ile giriş yaparak SGK hizmet sorgulama işlemleriniz online olarak yapabilirler. İlk defa e devlet şifresi alacaklar PTT şubelerinden temin edebilirler. Aldığınız şifreleri daha sonra kendi hatırlayabileceğiniz başka bir şifre ile değiştiriniz. Sizlerde e devlet sistemine giriş yaparak sorgulama işlemleriniz yapabilirsiniz.
SGK prim sorgulama yaparak size ait olan sosyal güvenlik bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-devlet sistemi kullanılarak yapılan sorgulama işleminde SSK prim gün sayısı, toplam gün sayısı, ödenmiş prim gibi bilgileri görebilirsiniz. SSK prim sorgulama işlemi sayesinde sigorta kontrolü yaparak SGK prim bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Tüm bu işlemler ve diğer devlet kurumlarıyla olan işlemleriniz için internet üzerinden hizmet veren tek adres e devlet sistemidir.

Ayrıca yatırılan prim tutarlarının hangi rakamlar üzerinden gösterildiği, sigortalı işe giriş tarihi ve işten ayrılış bilgileri sayfada mevcuttur. Bu sayfadan SSK sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SGK son dönemlerde çıkarmış olduğu yeni hizmetlerle de vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

SSK prim sorgulama yapmak daha çok emeklilik zamanlarında veya emeklilik hesaplama işlemlerinde önem kazanmaktadır. Ödenen SSK primleri ve gün sayıları emekliliği direk etkilemektedir.

Ne zaman emekli olurum sorusunun cevabına yine SSK prim sorgulama ve SSK hizmet dökümü alarak ulaşabiliriz. Sayfada gösterilen bilgiler SGK tarafından güncel bilgilerden oluşmaktadır. Sizin sosyal güvenlik alanında göstermiş olduğunuz tüm faaliyetler burada gösterilmektedir.

 Yorumlar

  1. onur diyor ki:

    SSK prim sorgulamasına gidiyorum aynen şu yazıyor (sitenin güvenirliği bilinememektedir) siz bilmiceksniz de kim bilecek doğru düzgün bir site yapın da biz de kaç günümüz olduğunu bilelim siz kendinizi bilmiyorsunuzki aldığınız para haram oraya bilen bir kişi yani işten anlayan birileri gelsin

    1. Atik diyor ki:

      Çok doğru diyorsun kardeşim nalet olsun böyle sisteme

örgü