Sigortam Yatıyor mu? Ödeniyor mu?

Sigortam Yatıyor mu? Ödeniyor mu?

Günümüz dünyasının gelmiş olduğu teknolojik seviye sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde kurum ile ilgili olan işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın sigortam yatıyor mu, ödeniyor mu gibi sorularına en güncel, en doğru ve en hızlı yanıtı Sosyal Güvenlik Kurumunun uygulaması olan E-SGM uygulaması üzerinden öğrenebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Sigorta Sorgulama

Bu noktada internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması üzerinden sigortanızın yatıp yatmadığını ve diğer bilgilerini en güncel şekilde şifresiz olarak öğrenebilme olanağına sahip olabilirsiniz.

E-SGM uygulaması üzerinde T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgileri gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise bu bilgilerin altında yer almakta olan güvenlik kodu resmindeki kodu yerine yazarak sorgula sekmesine tıklamanız gereklidir. Bu işlemlerin ardından açılan sayfa içerisinde hizmet bilgisi seçeneğine tıkladıktan sonra açılan 4A hizmet bilgisi sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu sayede sigorta sorgulama işlemi tamamlanabilmektedir.Yorumlar

  1. hakan cini diyor ki:

    Ssk gün primini öğrenmek isdiyorum

örgü